O dětském domově Tisk
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 10 Listopad 2009 15:07

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna Veselíčko 1 jsou specializovaným etopedickým zařízením. Hlavní náplní činnosti je výchovně vzdělávací, terapeutická a poradenská péče o žáky převážně ve věku povinné školní docházky s nařízenou ústavní, popř. ochrannou výchovou. V rámci zařízení je zřízena základní škola, která vyučuje ve dvou vzdělávacích programech.

 

Posláním DDŠ, ZŠ a ŠJ je nejen péče o děti, ale zároveň kvalitní poradenská a terapeutická služba pro rodiče těchto dětí.

 

Zařízení je umístěno do budovy pseudobarokního zámku v obci Veselíčko v okr. Přerov. Tato budova slouží pro potřeby dětí již od roku 1945. Budova zámku nebyla samozřejmě postavena pro současné využití, ale  po rozsáhlé rekonstrukci v letech 2009 -2011 jsme dosáhli velmi kvalitního zázemí pro naše děti.

 

Díky této rekonstrukci  konečně  splňujeme podmínky stanovené zákonem č. 109/2002 Sb., o výkonu ústavní nebo ochranné výchovy ve školských zařízeních a o preventivně výchovné péči ve školských zařízeních a o změně dalších zákonů, v platném znění.

 

Zařízení má dvě  hlavní budovy:

Budovu školy a internát /zámek/

škola – pro výuku jsou k dispozici  4 kmenové  a 3 specializované učebny

internát 4 samostatné byty,  administrativní  a skladové prostory

školní jídelna – s moderně vybavenou školní kuchyní

 

 

Kdo je online?

Máme hostů: 21 připojeno

Aktuality

Anketa

Libí se Vám naše stránky?
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec