Projekt měsíc knihy Tisk
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Duben 2018 08:05

Projekt měsíc knihy probíhal v měsíci březnu v rámci vyučovacích hodin českého jazyka a zároveň za využití školní knihovny se prolínal i do volnočasových aktivit našich žáků. V rámci mezipředmětových vztahů se však dotkl jak cizích jazyků, tak všeobecně vzdělávacích předmětů. Mnoho prostoru se věnovalo knihám i ve výtvarné výchově a světu práce. Kniha je pramen vědění. Proto jsme se v tomto měsíci intenzivně snažili naše žáky získat pro to, aby z literatury čerpali co nejvíce poučení a krásy, aby četbou knih zvyšovali své vzdělání, prohlubovali znalosti z různých oborů. Chlapcům jsme připomenuli. Začali jsme tím, co to kniha vlastně je. Že může být kniha jako sešitý nebo slepený svazek listů nebo skládaný arch papíru, kartonu, pergamenu nebo jiného materiálu, popsaný, potištěný nebo prázdný s vazbou a opatřený přebalem. Vysvětlili jsme cestu vzniku knihy od zasazení stromu, zpracování, vyzkoušeli jsme si výrobu papíru až po svázání knihy. Kniha je též literární práce a často nedílnou součástí jsou i výtvarné zpracování. Věnovali jsme tedy prostor i pro ilustrátory. Věříme, že naši žáci hodnotu knih ocení.

 

Kdo je online?

Máme hostů: 43 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec