Projekt dopravní výchovy Tisk
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pondělí, 27 Listopad 2017 15:13

Projekt dopravní výchovy je již tradiční aktivitou naší školy. I v letošním roce jsme zahájili jeho 1. částí, tedy teoretickými znalostmi a zkušenostmi.

Žáci se seznámili s dopravními značkami, ozřejmili si jejich význam, dělení a použití. K tomu jim skvěle posloužil dataprojektor s jehož pomocí jsme si značky ukázali a vysvětlili. Dále si žáci zopakovali povinnou výbavu cyklisty. V následné diskusi měli spoustu dotazů k využití dopravního značení a jeho významu pro chodce i cyklistu. Učitelé žákům trpělivě vysvětlovali, kde a za jakých podmínek se s různými značkami mohou setkat a jak si mají vysvětlit jejich význam.

V druhé části dopoledního programu projektu si pak všichni žáci vyzkoušeli formou stolní hry pohyb po městské aglomeraci. Byly jim předloženy různé mapy města se zástavbou a na této mapě se pak pohybovali, jako cyklisté od jednoho budu k druhému. Přitom na mapě byly umístěny dopravní značky a žáci je museli jimi řídit a zároveň vysvětlovat jejich význam. Za správné odpovědi získávali body. Na závěr hry byly vyhlášeny nejlepší dosažené výsledky a výherci obdrželi sladkou pozornost. Tento způsob formou hry se žákům velmi líbil, hlavně ti mladší ocenili možnost soutěžení a dokázání dospělým, že se umí správně pohybovat po komunikacích. A to je i cílem našeho projektu.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]982 Kb
 

Kdo je online?

Máme hostů: 67 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec