Beseda s vojáky Tisk
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:28

Od 1. září 2013 se do Rámcových vzdělávacích programů pro základní školy zahrnula problematika ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí v daleko širší míře, proto naše škola využila možnosti přednášek na dané téma, které nabízí Ministerstvo obrany. 29.11.2016 se ve spolupráci s vojenským útvarem v Přáslavicích uskutečnil společný program na tato témata:

Téma I: Živelní pohromy

Téma II: Havárie s únikem nebezpečných látek

Téma III: Radiační havárie jaderných energetických zařízení

Téma IV. Ochrana obyvatelstva a první pomoc

Cílem této akce bylo rozvíjet u žáků schopnost rozpoznávat příčiny a projevy rizikového chování a rizikových činností, včetně jejich možných dopadů na duševní a fyzické zdraví, a aplikovat v praxi zásady bezpečného chování při antropogenních mimořádných událostech na všech místech, kde se pohybuje. Žáci se díky této akci dozvěděli a naučili jak se adekvátně chovat při vzniku mimořádné situace a nařízené evakuace.

Akce se u našich žáků setkala s mimořádným zájmem, což dokazují přiložené fotografie. Pro velký úspěch tohoto projektu jsme se domluvili se zástupci VÚ v Přáslavicích na možném opakovaní akce v létě v širším rozsahu.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]20671 Kb
 

Kdo je online?

Máme hostů: 28 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec