Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Projekt měsíc knihy PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Duben 2018 08:05

Projekt měsíc knihy probíhal v měsíci březnu v rámci vyučovacích hodin českého jazyka a zároveň za využití školní knihovny se prolínal i do volnočasových aktivit našich žáků. V rámci mezipředmětových vztahů se však dotkl jak cizích jazyků, tak všeobecně vzdělávacích předmětů. Mnoho prostoru se věnovalo knihám i ve výtvarné výchově a světu práce. Kniha je pramen vědění. Proto jsme se v tomto měsíci intenzivně snažili naše žáky získat pro to, aby z literatury čerpali co nejvíce poučení a krásy, aby četbou knih zvyšovali své vzdělání, prohlubovali znalosti z různých oborů. Chlapcům jsme připomenuli. Začali jsme tím, co to kniha vlastně je. Že může být kniha jako sešitý nebo slepený svazek listů nebo skládaný arch papíru, kartonu, pergamenu nebo jiného materiálu, popsaný, potištěný nebo prázdný s vazbou a opatřený přebalem. Vysvětlili jsme cestu vzniku knihy od zasazení stromu, zpracování, vyzkoušeli jsme si výrobu papíru až po svázání knihy. Kniha je též literární práce a často nedílnou součástí jsou i výtvarné zpracování. Věnovali jsme tedy prostor i pro ilustrátory. Věříme, že naši žáci hodnotu knih ocení.

 
Nástup možný od 1.6.2018 PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pátek, 20 Duben 2018 08:09

 

 
Bruslení na rybnících na Veselíčku PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 20 Březen 2018 09:56

Konec února a začátek března nás sice potrápily pořádné mrazy, ale zase nám vytvořily přírodní kluziště kousek za domovem.

 
Malý chemický pokus PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 20 Březen 2018 09:54

V neděli 25.2.2018 po obědě jsme měli s klukama naplánovaný "malý chemický pokus". Chtěli jsme si vyrobit šumivé bomby do koupele. Každý chlapec si připravil misku, ve které měl "tvořit". Podle "tajného receptu" jsme si namíchali směs, ze které jsme se snažili vytvořit, spíše vykouzlit, kouli. Moc se nám sice nedařilo, někomu více, jinému méně, hodně záleželo na trpělivosti a šikovnosti, ale nakonec i s trochou štěstí měl každý jednu až dvě šumivé bomby před sebou. Radost byla veliká, především paní vychovatelky.

 
Masopust v DAS Pavlovice u Přerova PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 20 Březen 2018 09:51

Jak je již tradicí, kluci zapojení do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu uspořádali dne 6. Února 2018 společně s pracovníky DAS pro uživatele domova masopustní vodění medvěda. Na masopustní veselí a rej masek jsme se těšili a hned po příjezdu se naši kluci oblékli do žertovných masek. Dnešní dopoledne se proměnili na havajské tanečnice, křečka v pyžamu, hasiče a žirafu. Pan vychovatel se skvěle zhostil role medvěda. Dalších masek se ujali pracovníci DAS. Během dopoledne jsme za doprovodu kytary obešli všechny uživatele i zaměstnance domova. Na závěr pro nás pracovníci DAS připravili moc dobré pohoštění. Klukům se akce moc líbila, spokojení jsme byli i my dospělí a co je hlavní - radost z nás měli i senioři, kterým jsme touto starodávnou tradicí zpestřili dnešní den.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 54 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec