Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Vítaní jara 2016 PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 19 Květen 2016 06:50

Do Mateřské školy jsme se jako vždy moc těšili. Nacvičili jsme jarní vystoupení a připravili pro děti spoustu hádanek. Společné dopoledne jsme zahájili písničkami a básničkami, které se dětem moc líbily. Po pásmu, které jsme nazvali Vítání jara, a bylo součástí projektu, na který nám finančně přispěla obec Veselíčko, naši chlapci rozdali dětem sladkosti a začala velká soutěž. Děti hádaly, ale těm menším museli naši chlapci trošičku pomáhat. Nakonec však všichni získali sladkou odměnu. Na závěr jsme už jen domluvili další společnou akci, která proběhne na školní zahradě našeho domova ke dni dětí.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]2264 Kb
 
Ukliďme Česko PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 19 Květen 2016 06:37

"Tuto zemi jsme nezdědili od svých předků, tuto zemi jsme si vypůjčili od svých dětí." (indiánské přísloví) Tímto motem jsme zahájili projekt, kterým jsme se zapojili v letošním roce k celorepublikové akci "Ukliďme Česko". Akci tohoto typu pořádáme již dlouhodobě. Naším cílem bylo seznámit žáky se zásadami ekologického chování a přijmout tyto zásady v kolektivu třídy a zavázat se k jejich plnění v největší možné míře učí se šetřit papírem i druhotnými surovinami, uvědomit si důležitost takového chování a jednání pro budoucí pokolení i pro nás samotné a uvědomění si důležitosti správného jednání každého z nás při nakládání s odpady. Projekt jsme zahájili teorií, přidali ekologickou hru a nakonec soutěž. Po teoretické části jsme vyrazili do okolí Veselíčka, kde jsme se postarali o to, aby naše obec byla čistá. Nakonec jsme se zavázali k šetření elektrické energie ve třídách, třídění odpadu a zútulnění všech prostor školy i zámku. Akce se setkala s velkým zájmem žáků i obyvatel naší obce. Vše proběhlo bez výchovných problémů.

 


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]395 Kb
 
Hráli jsme se seniory společenskou stolní hru PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 26 Duben 2016 09:29

V úterý 5.4.2016 po obědě jsme vyrazili do Domova Alfreda Skeneho v Pavlovicích, kde jsme byli pozvaní na společné odpoledne při společenské hře Holandský billiard. Nikdo z kluků tuto hru předtím nehrál, a tak jsme se těšili nejen na nám již blízké seniory a pracovníky domova, ale i překvapení, o jakou hru se jedná.

Holandský billiard je velice chytlavá dřevěná hra, ve které rozhoduje přesná muška a cit v ruce. Při samotné hře se hráči nejen pobaví, ale také si procvičí svou přesnost, soustředění a taktiku. Cílem hry je získat během tří kol co nejvíce bodů pomocí puků, kterými se hráč trefuje do 4 slotů (otvorů či branek). Ty jsou hodnoceny 1,2,3 a 4 body. Hráč se snaží překonat svůj rekord nebo výsledek soupeřů. Je to zábava pro každého, děti, dospělé i zdravotně handicapované.

Ve 13.30h zahájila turnaj paní ředitelka DAS a pustili jsme se do zápolení. Vytvořili jsme osm soupeřících dvojic, ale v konečném důsledku hrál vlastně každý s každým a proti všemJ. Společnou hru jsme si moc užívali, všichni svým soupeřům férově fandili, a tak celé odpoledne uplynulo moc příjemně pro všechny zúčastněné. Hráli jsme celkem tři kola. Na závěr po sečtení bodů byli vyhlášeni vítězové. Za náš domov dosáhl největšího počtu bodů Martin Cinna a byl odměněn od paní ředitelky dárkovým balíčkem sladkostí. Společné odpoledne při hře se nám moc líbilo, senioři i pracovníci DAS byli taky moc spokojení a hned nás zvali na další ročník turnaje v roce 2017. Do té doby je ale ještě daleko, se seniory je uvidíme mnohem dříve, a to 3. května, kdy nás pozvali na stavění májky a pálení čarodějnic. Už teď nacvičujeme kulturní vystoupení. Tak snad se bude líbit.

 
Velikonoce PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pondělí, 04 Duben 2016 11:06

Velikonoční prázdniny a Velikonoce jsou doba, na kterou se děti těší. Konečně je tu jaro. S oslavami Velikonoc je spojeno mnoho tradic a zvyků, na které bychom neměli zapomínat. Žáci všech tříd absolvovali projekt. Projekt byl zaměřen na poznávání historie velikonočních tradic našeho národa zejména v rámci estetické výchovy se zaměřením na rozvoj manuální zručnosti. Teoreticky jsme si připomněli některé z tradic a prakticky vyrobili zapichovátka do květináčů, přáníčka k Velikonocům, papírové zajíčky, kuřátka. Výrobky jsme vystavili ve třídách.

 
Zdraví PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pondělí, 04 Duben 2016 11:01

Žáci byli v rámci projektu Zdraví seznámeni formou besedy o způsobech správného ošetřování chrupu. Na besedu byli přizváni studenti lékařské fakulty UP Olomouc, kteří názornou formou vysvětlili chlapcům, proč je důležité se správně starat o zuby, jak šetrně a přitom účinně čistit zuby, a jaké jsou v současné době nejnovější trendy při ošetřování chrupu. V praktické části si pak chlapci sami vyzkoušeli, co jim bylo v předcházející části teoreticky vysvětleno. Takže si prakticky ukazovali správné čištění zubů, otestovali si pomocí plak detektoru rozsah plaku na svých zubech. Mnozí byli překvapeni, že přestože si čistí zuby poctivě, plak na jejich zubech byl znatelný. V závěru diskuse pak byl prostor na otázky a odpovědi lektorek. Chlapce beseda zaujala.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 24 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec