Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Beseda s vojáky PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:28

Od 1. září 2013 se do Rámcových vzdělávacích programů pro základní školy zahrnula problematika ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí v daleko širší míře, proto naše škola využila možnosti přednášek na dané téma, které nabízí Ministerstvo obrany. 29.11.2016 se ve spolupráci s vojenským útvarem v Přáslavicích uskutečnil společný program na tato témata:

Téma I: Živelní pohromy

Téma II: Havárie s únikem nebezpečných látek

Téma III: Radiační havárie jaderných energetických zařízení

Téma IV. Ochrana obyvatelstva a první pomoc

Cílem této akce bylo rozvíjet u žáků schopnost rozpoznávat příčiny a projevy rizikového chování a rizikových činností, včetně jejich možných dopadů na duševní a fyzické zdraví, a aplikovat v praxi zásady bezpečného chování při antropogenních mimořádných událostech na všech místech, kde se pohybuje. Žáci se díky této akci dozvěděli a naučili jak se adekvátně chovat při vzniku mimořádné situace a nařízené evakuace.

Akce se u našich žáků setkala s mimořádným zájmem, což dokazují přiložené fotografie. Pro velký úspěch tohoto projektu jsme se domluvili se zástupci VÚ v Přáslavicích na možném opakovaní akce v létě v širším rozsahu.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]20671 Kb
 
Beseda "Volba povolání" PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:17

Naši chlapci se zúčastnili besedy, která byla zaměřena na téma "Volba povolání". Beseda se konala na ÚP v Přerově. Pověřená pracovnice přítomným žákům poutavou formou prezentovala vhodné učební a studijní obory a možnosti jejich dalšího vzdělávání. Připomněla důležitost úplného vzdělání, nabídla přehledné statistiky, kde žáci mohli vyčíst, o které učební obory a profese je v současné době největší zájem. Naše žáky akce zaujala, kladli spoustu dotazů, na které dostali vyčerpávající odpovědi. Tato akce splnila svůj účel, jelikož si žáci rozšířili obzor možností jejích dalšího profesního uplatnění.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]592 Kb
 
DAS Pavlovice PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:08

V pondělí 24. 10. ráno jsme s chlapci byli společně s pracovníky DAS Pavlovice připravit již 7. společnou výstavu výtvarných a rukodělných prací dětí z našeho domova a uživatelů DAS. Společně jsme si prošli výrobky, inspirovali se a povídali si. Výstava v kulturním domě, kterou se budou těšit uživatelé DAS, občané Pavlovic i přilehlých obcí bude trvat do pondělí 31. 10. 2016.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]826 Kb
 
„Nemyslím jen na sebe“. PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:01

V letošním roce jsme se opět zapojili spolu s téměř 600 projekty v rámci celé ČR do 5. ročníku 72 hodin. Motto našeho projektu bylo „Nemyslím jen na sebe“.

Náš projekt začal již ve čtvrtek, kdy se zapojili vychovatelé se svými skupinami a pustili se do úklidu okolního lesa. V pátek hned ráno se zapojila škola, která začala uklízet okolí naší obce.

IV. třída pod vedením svého třídního učitele zahájila opravu altánku u školního hřiště, na který jsme obdrželi finanční příspěvek. Abychom podpořili symboliku našeho hesla a celé akce, všichni si oblékli propagační trika s heslem „Pomáhám, protože chci“.

Po celou dobu našeho úklidu jsme se setkali s velkou podporou místních obyvatel.

Během víkendu ještě někteří vychovatelé se svými chlapci pokračovali v úklidech.

Celá akce se nám nejen podařila, ale opravdu dobrý pocit z vykonané práce byl tou nejlepší odměnou, protože jsme při práci nemysleli jen na sebe, ale i na druhé. Nakonec se z práce stala zábava a byl za námi vidět skvělý výsledek!

Více na https://www.72hodin.cz/2016/projekty


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]6702 Kb
 
Kopaná Hamr na Jezeře PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 07:47

Naše družstvo se účastnilo Podzimních sportovních přeborů, které pořádal DDŠ Hamr na jezeře. Soutěžilo se v turnaji v malé kopané. Akce se zúčastnilo 13 družstev. Vzhledem k tomu, že máme letos sestavený nový tým byla tato akce přípravou na letní olympiádu. Naše družstvo doplatilo na nesehranost, díky tomu se nám nepodařilo probojovat do finále skupiny A. Kaňkou bylo nesportovní chování jednoho z našich hráčů což se však vyřešilo a dále neopakovalo. Protože hráč byl vyloučen, hráli jsme v oslabení a projevilo se to na výsledku. Druhý den již dopadl lépe, protože ve finále skupiny B jsme všechny zápasy již vyhráli a celkově jsme se umístili na 10 místě.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 48 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec