Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Horolezecká stěna - soutěž PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 11:02

SVČ Lipník nad Bečvou organizovalo letos již osmnáctý ročník v lezení na horolezecké stěně na obtížnost. Akce byla velmi dobře zorganizovaná a technicky zajištěná. Naši žáci tak měli možnost vyzkoušet si lezení na pravé horolezecké stěně a porovnat se zároveň i s žáky z jiných škol. Akce proběhla bez problémů.

Chlapci byli velmi nadšení a umístili se na 9. - 15. místech.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]1034 Kb
 
Mikulášská nadílka 2016 PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 09:29

Mikulášská besídka se tradičně konala v zámecké kapli. Za čertovské hudby, řinčení řetězů a bouchání rachejtlí za námi přišli Mikuláš, čerti i andělé. Po přivítání nám paní Škrípová s chlapci předvedla pěkně secvičené hudební pásmo. Kluci si v proběhu nadílky pochutnávali na čertovském párku a popíjeli ďábelský nápoj.

Mikuláš dětem připomínal jejich hříchy a žádal napravení. Někteří chlapci měli připravené moc pěkné básničky, dokonce nám pár chlapců zahrálo na hudební nástroje a zazpívalo. Děti si nadílku užily, nejvíce byla překvapena 4. skupina, která místo sladkostí dostala brambory a na závěr se kluci mohli pokusit o smír se svými hříchy a také dostat pravé balíčky.

Velké poděkování patří všem dospělým, kteří se na této akci aktivně podíleli.

 
Stezka odvahy pod čertovou skálou PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 09:03

Stezku odvahy jsme uskutečnili společně s 1. skupinou, která přijala naše pozvání.

V pátek odpoledne jsme vyrazili na místo, kde byla připravená stezka odvahy. V úvodu jsme si řekli, co nás čeká, chlapci se seznámili s trasou, pravidly i s bezpečností. Na začátku jsme měli společný program, ve kterém jsme využili hádanky, říkanky i básničky pro dobrou náladu i strašidelnou atmosféru. V průběhu celé akce chlapci, kteří nebyli na stezce plnili různé úkoly. Na stezku odvahy chlapci chodili postupně, většinou po jednom. Nejmladší účastníci šli ještě za šera a ostatní již za tmy. V lese chlapci šli úsek setmělým lesem, osvětleným lucerničkami. Na stezce se chlapci vyrovnávali s neznámými zvuky a překonávali strach ze tmy. Na konci cesty se podepsali na pergamen a potom se stejnou cestou vrátili zpátky. Stezka odvahy pod čertovou skálou se nám vydařila, chlapci se vydováděli, procvičili si schopnosti i odvahu a učili se překonávat strach. Stezka odvahy se všem líbila, i když se někteří zpočátku trochu báli.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]2000 Kb
 
Vánoční perníky PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:49

Jednu prosincovou  sobotu jsme se s chlapci pustili do výroby vánočních perníků. Nejdříve jsme si udělali těsto, které jsme nechali v lednici uležet. Potom chlapci váleli těsto a vykrajovali s nadšením různé tvary. Po upečení museli všichni udělat degustaci, jestli se perníčky povedly. Na druhý den jsme perníčky nazdobili a opět kluci ochutnali, protože nazdobené chutnají jinak. Perníčky se povedly a chlapci se zhostili pečení jako cukráři.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]2476 Kb
 
Srdce s láskou darované PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:38

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 48 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec