Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Kooperativní hry PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pondělí, 31 Říjen 2016 10:48

Na začátku školního roku se žáci formou her a zábavných disciplín seznamovali. Noví žáci poznali další spolužáky a prostředí školy. Navodili jsme atmosféru klidu a bezpečí, aby se lépe a rychleji adaptovali na nové prostředí, naučili se snáze mezi sebou komunikovat a spolupracovat. Kooperativní hra v teorii her označuje hru, ve které hráči mohou vzájemně spolupracovat (kooperovat). Šlo nám o vzájemnou spolupráci, podporu, vcítění. Při němé abecedě naši žáci vnímali, že mohou uspět jen tehdy, budou -li všichni spolupracovat ba dosažení vytyčeného cíle. Při kufru jsme zažili interakci tváří v tvář i osobní odpovědnost, ale zažili rovněž spoustu legrace. Kluci poznali, že správná kooperace se projeví až ve chvíli, kdy každý z členů je nedílnou částí skupiny a má na výsledku dané činnosti svůj velký podíl. V dalších hrách museli rozvíjet i svou představivost, schopnost nakreslit obrázek na dané téma. Akce se líbila jak dětem, tak dospělým a příležitostně je zopakujeme, protože jsme se při nich velmi pobavili a poučili.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]775 Kb
 
Prázdniny a cykloturistika PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pondělí, 31 Říjen 2016 10:15

Na letošní cykloturistické akci nás provázelo nepříznivé počasí, kdy jsme museli změnit původní plány. Naše první trasa vedla na jezera v Hustopečích nad Bečvou, kde jsme přespali na obvyklém místě pod širákem. Byl to jediný pěkný den v týdnu bez deště. Deštivé počasí nás provázelo po zbytek týdne. V Nízkém Jeseníku nás déšť zastihl v lesích před přehradou Slezská Harta. Vytrvale pršelo celou noc i následný den, kdy jsme se rozhodli z důvodu počasí akci předčasně ukončit a vrátit se na zařízení o den dříve, za deště a mlhy. Co si kluci stačili užít? Povozili se na bobové dráze v Hrubé Vodě, užili si koupání a obědy v restauraci. Všichni si vyzkoušeli své síly v náročném stoupání a přesunu na kolech v nepříznivých podmínkách. Zážitkových prvků bylo v plánu více, ale počasí nám vše komplikovalo, a další aktivity tak nebylo možné realizovat. Přes všechny nesnáze vše dobře dopadlo, neměli jsme žádný úraz a nikdo neonemocněl.


 
Výběrová řízení PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Sobota, 25 Červen 2016 14:15

 

 
Expedice Dofe 2016 PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Středa, 01 Červen 2016 14:10

Chlapci se těšili na plánovanou akci dlouho předem. V sobotu ráno po sbalení všech věcí a jejich upevnění na kola, jsme vyrazili do slunečného dne. Počasí nám přálo celý víkend. V rámci soboty jsme splnili většinu úkolů, které vyplývaly z povahy této expedice. Po cestě jsme se zastavili v Lipníku, v lázních v Teplicích nad Bečvou, na Valšovických jezírkách a Maleníku. Měli jsme jeden defekt, a to hned na okraji Lipníka. Tábořili jsme u řeky Bečvy, poblíž Lipníka nad Bečvou. Zde chlapci plnili tábornické úkoly. Paní psycholožka přivezla kytaru a buchty, takže pohoda byla dokonalá. V neděli ráno jsme jeli na hrad Helfštýn, kde jsme navštívili velkou akci "Festival vojenské historie". Kluci si zde prohlédli různé historické souboje, ukázky středověkého života a řemesel, divadlo apod. Na zpáteční cestě jsme navštívili jezero "Jadran", kde jsme také zdrželi. V sobotu i v neděli byla příležitost se osvěžit ve vodě, v řece Bečvě a na Jadranu. Kluci se úspěšně vypořádali s plněním tábornických úkolů. Trasa byla zajímavá a místy nám daly kopečky zabrat. Cestou jsme poznali nová místa a dozvěděli se něco o zdejší fauně a flóře. Po příjezdu na zařízení, jsme dali do pořádku tábornické vybavení a vše vyčistili. Všichni byli spokojení a těší se na další podobnou akci. 
Cyklovýlet ke studánce sv. Antonína PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Středa, 01 Červen 2016 13:51

Během cesty jsme uspořádali několik vědomostních soutěží vztahujících se k přírodě a vlastivědě a pozornostních testů. Odměnou za správnou odpověď byla vždy nějaká cukrovinka. U studánky jsme pohovořili o historii okolí a tradici pochodů mužů z okolních vesnic k pramenu, který v blízkosti kapličky vyvěral. Pozorovali jsme přírodu a rostliny, postavili malou přehradu v potůčku. V lese si kluci zahráli spontánně několik branných her - honěnou a partyzány, vojáky atd. Od studánky jsme jeli do lomu ve Výklekách, kde se chlapci prošli kolem zatopeného lomu. Pověděli jsme si něco o potápění, lovu ryb a technologiích spojených s těžbou kamene. Na zámek jsme se vrátili v podvečerních hodinách plní dojmů a únavy.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]1780 Kb
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 11 připojeno

Aktuality

Anketa

Libí se Vám naše stránky?
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec