Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Expedice Dofe 2016 PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Středa, 01 Červen 2016 14:10

Chlapci se těšili na plánovanou akci dlouho předem. V sobotu ráno po sbalení všech věcí a jejich upevnění na kola, jsme vyrazili do slunečného dne. Počasí nám přálo celý víkend. V rámci soboty jsme splnili většinu úkolů, které vyplývaly z povahy této expedice. Po cestě jsme se zastavili v Lipníku, v lázních v Teplicích nad Bečvou, na Valšovických jezírkách a Maleníku. Měli jsme jeden defekt, a to hned na okraji Lipníka. Tábořili jsme u řeky Bečvy, poblíž Lipníka nad Bečvou. Zde chlapci plnili tábornické úkoly. Paní psycholožka přivezla kytaru a buchty, takže pohoda byla dokonalá. V neděli ráno jsme jeli na hrad Helfštýn, kde jsme navštívili velkou akci "Festival vojenské historie". Kluci si zde prohlédli různé historické souboje, ukázky středověkého života a řemesel, divadlo apod. Na zpáteční cestě jsme navštívili jezero "Jadran", kde jsme také zdrželi. V sobotu i v neděli byla příležitost se osvěžit ve vodě, v řece Bečvě a na Jadranu. Kluci se úspěšně vypořádali s plněním tábornických úkolů. Trasa byla zajímavá a místy nám daly kopečky zabrat. Cestou jsme poznali nová místa a dozvěděli se něco o zdejší fauně a flóře. Po příjezdu na zařízení, jsme dali do pořádku tábornické vybavení a vše vyčistili. Všichni byli spokojení a těší se na další podobnou akci. 
Cyklovýlet ke studánce sv. Antonína PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Středa, 01 Červen 2016 13:51

Během cesty jsme uspořádali několik vědomostních soutěží vztahujících se k přírodě a vlastivědě a pozornostních testů. Odměnou za správnou odpověď byla vždy nějaká cukrovinka. U studánky jsme pohovořili o historii okolí a tradici pochodů mužů z okolních vesnic k pramenu, který v blízkosti kapličky vyvěral. Pozorovali jsme přírodu a rostliny, postavili malou přehradu v potůčku. V lese si kluci zahráli spontánně několik branných her - honěnou a partyzány, vojáky atd. Od studánky jsme jeli do lomu ve Výklekách, kde se chlapci prošli kolem zatopeného lomu. Pověděli jsme si něco o potápění, lovu ryb a technologiích spojených s těžbou kamene. Na zámek jsme se vrátili v podvečerních hodinách plní dojmů a únavy.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]1780 Kb
 
Pozvánka PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pondělí, 04 Duben 2016 10:23

 

 
Karel IV. Očima dětí PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 19 Květen 2016 07:39

Žáci naší školy se zapojili do celostátní výtvarné soutěže vyhlášené MŠMT na téma „Karel IV. Očima dětí“. Tato soutěž byla vyhlášena u příležitosti 700. Výročí narození Karla IV.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]230 Kb
 
Pálení čarodějnic a stavění májky v DAS Pavlovice u Přerova PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 19 Květen 2016 07:05

Na pálení čarodějnic a stavění májky jsme se jako vždy těšili. Trošku nás zklamalo počasí, které bylo příliš chladné na to, aby senioři zvládli akci venku, a tak se naše společné odpoledne dne 3. Května 2016 konalo na hlavní jídelně zámku DAS Pavlovice. Naši kluci se svými vychovateli vyrobili dárečky, které po vystoupení předali seniorům, moc se líbila i symbolická čarodějnice, kterou jsme při zahájení akce předali paní ředitelce DAS. Naším kulturním vystoupením jsme poté, co nás paní ředitelka přivítala a zahájila akci, zahájili příjemné odpoledne, které jsme se seniory prožili u příležitosti vítání jara, pálení čarodějnic a stavění májky. Po kulturním vystoupení naši kluci předali dárečky a následovalo kulturní vystoupení dalších hostů, kteří nám pak po zbytek odpoledne hráli lidové písničky k poslechu i tanci. Pracovníci DAS připravili i pro naše kluky pohoštění, na kterém si moc pochutnali. Celá akce se konala v příjemné a přátelské atmosféře a jen neradi jsme se loučili a vraceli zpět do DDŠ. Jsme moc rádi a vážíme si toho, že nás v Domově Alfreda Skeneho vždy rádi vidí. My zase moc rádi pro naše přátele kulturní vystoupení připravujeme.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]1364 Kb
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 42 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec