Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Beseda s cykloturistou PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 16 Květen 2017 08:16

Vzhledem k činnosti cykloturistického kroužku na zařízení, již druhým rokem v zimním období zveme na besedu cyklocestovatele. Beseda na téma cyklocestování s panem Kadlíčkem byla poutavá a zajímavá, autor ji uměl vtipně prezentovat a zaujal děti i přítomné dospělé. Provedl nás části Latinské Ameriky - Bolívií, Chile a Argentinou. Zároveň jsme obdrželi pozvánku na jeho výstavu fotografií z cest v Přerově.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]1079 Kb
 
Březen - Měsíc knihy PDF
Napsal uživatel Mgr. Petzr Navrátil   
Úterý, 16 Květen 2017 07:04

V rámci mezipředmětových vztahů českého jazyka, výtvarné výchovy a světa práce se hlouběji věnovali tématu "Kniha". Postupně si připomenuli nejen výrobu papíru, ale následně historií vzniku knihy a vším, co s knihami souvisí. Každý s žáků si připravil povídání o své nejoblíbenější knize, které souviselo i se soutěží k danému tématu „Jak jsem vyrůstal s knihou“. Uspořádali jsme školní kolo, kde bylo vyhodnoceno 5 nejlepších prací a ty jsme poslali do celostátní soutěže. Výstupem projektu byla u starších žáků přečtená kniha a společný kalendář na školní rok, u mladších žáků čtení pohádek a seznámení s piktogramy. Celý projekt se nám podařil zorganizovat dle plánu a nejmilejším výsledkem nastal zvýšený zájem o půjčování knih ze školní knihovny.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]2644 Kb
Stáhnout tento soubor (FOTO_1.pdf)FOTO_1.pdf[ ]856 Kb
 
Zimní olympiáda na Tesáku PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 16 Květen 2017 06:52

V letošním roce byla uspořádána zimní celostátní olympiáda DDŠ,VÚ pod patronací MŠMT na Tesáku. Akci pořádal DDŠ Bystřice pod Hostýnem. Akce byla zorganizovaná na výborné úrovni, pozitivní je to, že i přes ne příliš dobré klimatické podmínky se všechny disciplíny uskutečnily na sněhu. Naší žáci podali v jednotlivých závodech velmi dobré výkony a zúročili lednovou přípravu na Tesáku. Získali jsme body v závodu jednotlivců i ve štafetových závodech. Celkově jsme se umístili na 6 místě ze 7 zúčastněných, kdy ale bodový rozdíl mezi 3 a 6 místem byly pouze 3 body.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]1227 Kb
 
Cyklobeseda s manžely Valentovými PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 16 Květen 2017 06:45

V loňském roce jsme zahájili novou tradici, pořádáním besed s projekcí na téma cyklocestování po světě. V našem zařízení působí cykloturistický kroužek, a v létě pravidelně pořádáme několikadenní cykloturistické akce, kdy naši chlapci ze sedla kola poznávají půvaby a zajímavosti Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Naše děti tyto aktivity zajímají. Loni jsme k nám pozvali p. Stillera. Letos u nás přednášeli manželé Valentovi z Hranic, tentokrát o cestě přes Balkán na Kavkaz na kolech a zpět přes Turecko do ČR. Přednáška byla doprovázena projekcí. Chlapcům i přítomným dospělým se akce líbila a všichni naslouchali. Někteří se odvážně ptali na podrobnosti. Těšíme se na další besedu v podobném duchu.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]350 Kb
 
Turnaj v „Kornoutové dámě“. PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Středa, 05 Duben 2017 08:34

Tradičně jsme zorganizovali netradiční turnaj v "Kornoutové dámě", v pořadí šestý. V letošním školním roce jsme tento turnaj uspořádali v den, kdy se předávalo vysvědčení za I. pololetí. Jde o stolní hru "Dáma", kterou jsme ozvláštnili figurkami - zmrzlinovými kornouty. Chlapci hráli o kornouty, které pak mohli sníst. Přítomné žáky jsme rozlosovali do dvojic, z kterých byly vytvořeny 4 skupiny. Nejdřív proběhla soutěž v rámci skupin, kde jsme stanovili pravidlo: "Co přeskočím, sním". Chlapci hráli o kornouty, které pak mohli sníst. Vítěz z každé skupiny pak postoupili do finálových bojů. Všichni se do hry spontánně zapojili a někdy boje byly na šachovnici velmi vyrovnané. Touto formou jsme se snažili trénovat soustředění, trpělivost, logické myšlení a zvláště pak dodržovat zásadu hry "fair play". Tato aktivita je smysluplná již proto, že tento netradiční způsob výuky přispívá k rozvíjení morálně volních vlastností našich žáků a společně tak máme možnost prožít v příjemné atmosféře část školního dopoledne. Odměnou pro všechny zúčastněné byly sladkosti v podobě zmrzlinových kornoutů.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 23 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec