Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Jarmark pro šikovné ručičky v Olomouci PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Úterý, 17 Listopad 2009 11:43

Již potřetí se děti z našeho domova zúčastnily v pátek 12.6.2009 „Jarmarku pro šikovné ručičky“, který organizuje OPS při Nadaci Terezy Maxové. Ve školním roce 2008/09 jsme oslovili všechny chlapce v DDŠ bez ohledu na zručnost, tvořivost či výtvarné nadání. Jejich celoroční účast na práci v keramické dílně v rámci jejich volného času v průběhu týdne i o víkendech byla výsledkem jejich zájmu a nadšení pro věc. Pět nejaktivnějších chlapců se pak zúčastnilo jarmarku v Olomouci. Všichni jsme se na tento den těšili a dobře se připravovali. Návštěvníky jarmarku jsme chtěli oslovit nejen výrobky, ale i výzdobou stánku a o nás vypovídajícím heslem. Vsadili jsme i na originalitu kostýmů, které jsme si vypůjčili v divadelní půjčovně v Opavě (Krakonoš, čarodějnice, šašek, myslivec, vodník, husar, princ). Konečná podoba hesla zněla: „Keramici z Veselíčka, práce nám jde od srdíčka. Hrnky, vázy, všechno máme, za pár korun rádi dáme. Nekoupíte-nevadí, dobré slovo pohladí.“

A jak páteční finále naší práce v Olomouci probíhalo?

Sluníčko si sice s námi hrálo na schovávanou, během dne vítr několikrát přivál černá mračna a déšť a v silných poryvech větru jsme několikrát museli držet stánek i výrobky, ale i tak se na tuto akci přišlo podívat a podpořit ji hodně obyvatel města a regionu. Potěšily nás zpětné vazby, že naše keramika získává stále lepší jméno. Uvědomujeme si, že z hlediska estetického se nemůžeme vyrovnat výrobním linkám či profesionálním keramikům, ale v keramické dílně pracujeme s chlapci s láskou. Každý hrníček, či jiný výrobek, vezmeme při práci snad stokrát do rukou, každý je originál a jsou na něm „otisky prstů“ našich dětí. A tak děkujeme všem, kdo naše chlapce, ať již nákupem keramiky nebo jen dobrým slovem, podpořili v této aktivitě.

 

 

 

 
O dětském domově PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 10 Listopad 2009 15:07

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna Veselíčko 1 jsou specializovaným etopedickým zařízením. Hlavní náplní činnosti je výchovně vzdělávací, terapeutická a poradenská péče o žáky převážně ve věku povinné školní docházky s nařízenou ústavní, popř. ochrannou výchovou. V rámci zařízení je zřízena základní škola. Zařízení  profilujeme  na "Péči o nadané děti s poruchami chování"- na tyto zaměřujeme terapeutické, intervenční a integrační programy.

Posláním DDŠ, ZŠ a ŠJ je nejen péče o děti, ale zároveň kvalitní poradenská a terapeutická služba pro rodiče těchto dětí.

Zařízení je umístěno do budovy pseudobarokního zámku v obci Veselíčko v okr. Přerov. Tato budova slouží pro potřeby dětí již od roku 1945. Budova zámku nebyla samozřejmě postavena pro současné využití, ale po rozsáhlé rekonstrukci v letech 2009 -2011 jsme dosáhli velmi kvalitního zázemí pro naše děti.

Díky této rekonstrukci konečně splňujeme podmínky stanovené zákonem č. 109/2002 Sb., o výkonu ústavní nebo ochranné výchovy ve školských zařízeních a o preventivně výchovné péči ve školských zařízeních a o změně dalších zákonů, v platném znění.

Zařízení má dvě hlavní budovy:

Budovu školy a internát /zámek/

škola – pro výuku jsou k dispozici 4 kmenové a 3 specializované učebny

internát 4 samostatné byty, administrativní a skladové prostory

školní jídelna – s moderně vybavenou školní kuchyní

 

 

 
<< Začátek < Předchozí 61 62 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 46 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec