Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Spolupráce dvou generací se nám daří PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Středa, 18 Listopad 2009 11:45

Spolupráci DDŠ Veselíčko a Domova důchodců v Pavlovicích u Přerova jsme zahájili již v roce 2008 v rámci projektu „Bav se a pomáhej“, který vyhlásila o.p.s. při Nadaci Terezy Maxové. Jeho posláním bylo zapojit děti z dětských domovů do aktivit, kterými by udělaly radost někomu jinému. Každým rokem tak s dětmi připravíme pro seniory domova důchodců alespoň dvě akce. V tomto roce jsme v červnu i díky nadšení a pomoci vedoucího tanečního orchestru  Leopardi uspořádali „Zámecký koncert“, který se setkal s velkým úspěchem. Druhou naší akcí byla společná výstava rukodělných a výtvarných prací dětí z DDŠ a seniorů z domova důchodců. První etapu výstavy jsme díky panu starostovi a obecnímu zastupitelstvu obce uspořádali od 27.10. do 1.11.v Kulturním domě v Pavlovicích u Přerova. 2. listopadu jsme výstavu převezli do Lipníku nad Bečvou, kde v prostorách kina „Svět“ bylo možno ji shlédnout od 3. do 15. listopadu. O  tom, že se výstava líbila, svědčí pozitivní zpětné vazby, které nám návštěvníci výstavy napsali do přiložené kroniky.

Naše poděkování za vstřícnost a pomoc při organizaci celé akce patří vedení a pracovníkům Domova důchodců, panu starostovi a obecnímu zastupitelstvu v Pavlovicích u Přerova, pracovníkům SVČ a kina Svět v Lipníku nad Bečvou a v neposlední řadě i vedení DDŠ Veselíčko, které nás v těchto aktivitách podporuje.

 

Za DDŠ Veselíčko Marie Lukášová a Radoslav Hanel

 
Návštěvní den pro rodiče PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Úterý, 17 Listopad 2009 11:39

V pátek 13.listopadu 2009 v 13.30 hod.  se konal návštěvní den pro rodiče, na který jsme pozvali všechny rodiče dětí umístěných v našem domově. Šlo o první společné setkání v tomto školním roce. Cílem setkání bylo informovat rodiče  o struktuře, vnitřním řádu, minimálním  preventivním programu, krizovém plánu školy  a o odborných a zájmových aktivitách, které s dětmi v našem zařízení realizujeme. Závěrem setkání měli rodiče možnost promluvit si s pedagogy zařízení o výchově a vzdělávání svých dětí.
Přesto, že jsme písemně pozvali všechny rodiče, napekli buchty a uvařili kávu, se našeho společného setkání zúčastnili pouze tři rodiny.  Spolupráci s rodiči považujeme za velmi důlležitou, a proto těmto rodičům za jejich zájem děkujeme. Věříme, že na dalším setkání, které plánujeme na jaře 2010, přivítáme větší počet rodičů našich dětí.

 
Pozvání na výstavu do Lipníku n/B PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pondělí, 16 Listopad 2009 16:05

 

Motto: Nejde o věk, ale tvořivého ducha a radost z práce

P O Z V Á N K A

Na společnou výstavu výtvarných a rukodělných prací

dětí Dětského domova se školou Veselíčko

a obyvatel Domova důchodců v Pavlovicích

konanou ve dnech 3. až 16. listopadu 2009

v prostorách kina „Svět“ v Lipníku nad Bečvou

Srdečně zvou pořadatelé

 

 
Pozvání na výstavu do Pavlovic PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pondělí, 16 Listopad 2009 15:56

 

Motto: Nejde o věk, ale tvořivého ducha a radost z práce


P O Z V Á N K A


Na společnou výstavu výtvarných a rukodělných prací

dětí Dětského domova se školou Veselíčko

a obyvatel Domova důchodců v Pavlovicích,

konanou ve dnech 27.října až 1. listopadu 2009

v prostorách Kulturního domu v Pavlovicích

v době od 10.30-16.00 hodin

Srdečně zvou pořadatelé 

 

 
Děti z Veselíčka reprezentovaly v pražské ZOO PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pondělí, 16 Listopad 2009 14:41

Díky pečlivé přípravě a úspěšné účasti na červnovém Jarmarku pro šikovné ručičky v Olomouci dostaly děti z DDŠ Veselíčko možnost reprezentovat náš region na celostátním setkání dětí z dětských domovů České republiky. Obecně prospěšná společnost Spolu dětem organizuje projekt „Jarmarky pro šikovné ručičky“ již šestým rokem. Jeho cílem je zapojit děti z dětských domovů do rukodělných činností a předat jim hravou formou zkušenosti ze světa podnikání. Regionáních jarmarků v Plzni a Olomouci se zúčastnilo celkem 53 dětských domovů z celé republiky. Do celostátního kola v ZOO Praha, které se konalo v sobotu 26.9.2009, postoupilo však jen 26 dětských domovů. A jedním z těch úspěšných byl i náš domov. Byla tak oceněna celoroční práce našich dětí v keramické dílně v době jejich volného času i jejich nadšení pro věc. Návštěvníky jarmarku v pražské ZOO jsme oslovili nejen keramikou, ale i výzdobou stánku a úderným heslem:

„ Keramici z Veselíčka, práce jim jde od srdíčka. Hrnky, džbánky, konvičky, maj šikovný ručičky. Korunky, co vydělají, do hlíny pak zase dají.“

Stejně tak jako v Olomouci i tady jsme byli potěšeni zpětnými vazbami některých zákazníků, kteří si od nás keramiku koupili už vloni, a letos si přišli od nás znovu něco vybrat.

A tak se nám znovu potvrdilo, že přestože se jistě z hlediska estetického nemůžeme vyrovnat výrobním linkám či profesionálním keramikům, má práce našich dětí stále lepší zvuk. Určitě i proto, že v keramické dílně pracujeme s chlapci s láskou.

 

Za DDŠ Veselíčko Marie Lukášová a Radek Hanel

 

 

 

 
<< Začátek < Předchozí 61 62 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 68 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec