Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Turnaj v „Kornoutové dámě“. PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Středa, 05 Duben 2017 08:34

Tradičně jsme zorganizovali netradiční turnaj v "Kornoutové dámě", v pořadí šestý. V letošním školním roce jsme tento turnaj uspořádali v den, kdy se předávalo vysvědčení za I. pololetí. Jde o stolní hru "Dáma", kterou jsme ozvláštnili figurkami - zmrzlinovými kornouty. Chlapci hráli o kornouty, které pak mohli sníst. Přítomné žáky jsme rozlosovali do dvojic, z kterých byly vytvořeny 4 skupiny. Nejdřív proběhla soutěž v rámci skupin, kde jsme stanovili pravidlo: "Co přeskočím, sním". Chlapci hráli o kornouty, které pak mohli sníst. Vítěz z každé skupiny pak postoupili do finálových bojů. Všichni se do hry spontánně zapojili a někdy boje byly na šachovnici velmi vyrovnané. Touto formou jsme se snažili trénovat soustředění, trpělivost, logické myšlení a zvláště pak dodržovat zásadu hry "fair play". Tato aktivita je smysluplná již proto, že tento netradiční způsob výuky přispívá k rozvíjení morálně volních vlastností našich žáků a společně tak máme možnost prožít v příjemné atmosféře část školního dopoledne. Odměnou pro všechny zúčastněné byly sladkosti v podobě zmrzlinových kornoutů.

 
Pololetní vysvědčení PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Středa, 05 Duben 2017 08:28

Slavnostní předávání vysvědčení probíhalo i v našich třídách. Vysvědčení čekalo na každého. Byla tak zhodnocena snaha a píle za celé první pololetí školního roku. Čekají nás pololetní prázdniny. Přejeme, aby si je všichni užili ve zdraví a pohodě a v pondělí zase ahoj ve škole :)

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]768 Kb
 
Trénujeme na běžkách PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Středa, 05 Duben 2017 08:16

V lednu jsme využili velice zimního počasí a uskutečnili jsme několik jednodenních lyžařských výcvikových zájezdů. Snažili jsme se zdokonalit v běžeckém lyžování a současně tak připravit na blížící se zimní olympiádu. Naučili jsme se sjíždět z kopce, zatáčet a mnozí i pěkně padat. Po zvládnutí těchto základních návyků, jsme se vyzkoušeli i náročnější běžecké tratě, na kterých se v únoru uskuteční zimní olympiáda.

 

 

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]734 Kb
 
Vánoce ve škole PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 12:42

Než se děti rozjely na vánoční prázdniny, v příjemné vánoční atmosféře poseděly se svými pedagogy ve třídách. Společně jsme si připomněli některé vánoční tradice, zavzpomínali na uplynulý rok a popřáli si hodně zdraví a štěstí do roku nového.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]2404 Kb
 
Vánoční koncert ZUŠ Hranice PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 12:35

Předvánoční čas nám před odjezdem na vánoční prázdniny přijeli zpříjemnit i žáci a pedagogové ZUŠ Hranice. Chlapci se na vánoční koncert těšili, byli zaujati hudebními nástroji (housle, příčná flétna, violoncello), zvukem těchto nástrojů ve společenské místnosti a samotnou hrou na tyto nástroje. Zazněly nejen vánoční koledy, ale i klasická hudba (Vivaldi - Concertino Amol, G. Biset - předehra k opeře Carmen, W. A. Mozart - Menuet D dur, L. Cohen - Hallelujah, variace na vánoční koledy). Všem se hudba líbila, jednotlivé skladby byly vybrány tak, aby chlapce zaujaly. Na závěr jsme účinkující obdarovali květinami a výrobky dětí z keramické dílny.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]506 Kb
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 49 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec