Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Stezka odvahy pod čertovou skálou PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 09:03

Stezku odvahy jsme uskutečnili společně s 1. skupinou, která přijala naše pozvání.

V pátek odpoledne jsme vyrazili na místo, kde byla připravená stezka odvahy. V úvodu jsme si řekli, co nás čeká, chlapci se seznámili s trasou, pravidly i s bezpečností. Na začátku jsme měli společný program, ve kterém jsme využili hádanky, říkanky i básničky pro dobrou náladu i strašidelnou atmosféru. V průběhu celé akce chlapci, kteří nebyli na stezce plnili různé úkoly. Na stezku odvahy chlapci chodili postupně, většinou po jednom. Nejmladší účastníci šli ještě za šera a ostatní již za tmy. V lese chlapci šli úsek setmělým lesem, osvětleným lucerničkami. Na stezce se chlapci vyrovnávali s neznámými zvuky a překonávali strach ze tmy. Na konci cesty se podepsali na pergamen a potom se stejnou cestou vrátili zpátky. Stezka odvahy pod čertovou skálou se nám vydařila, chlapci se vydováděli, procvičili si schopnosti i odvahu a učili se překonávat strach. Stezka odvahy se všem líbila, i když se někteří zpočátku trochu báli.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]2000 Kb
 
Vánoční perníky PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:49

Jednu prosincovou  sobotu jsme se s chlapci pustili do výroby vánočních perníků. Nejdříve jsme si udělali těsto, které jsme nechali v lednici uležet. Potom chlapci váleli těsto a vykrajovali s nadšením různé tvary. Po upečení museli všichni udělat degustaci, jestli se perníčky povedly. Na druhý den jsme perníčky nazdobili a opět kluci ochutnali, protože nazdobené chutnají jinak. Perníčky se povedly a chlapci se zhostili pečení jako cukráři.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]2476 Kb
 
Srdce s láskou darované PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:38

 

 
Beseda s vojáky PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:28

Od 1. září 2013 se do Rámcových vzdělávacích programů pro základní školy zahrnula problematika ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí v daleko širší míře, proto naše škola využila možnosti přednášek na dané téma, které nabízí Ministerstvo obrany. 29.11.2016 se ve spolupráci s vojenským útvarem v Přáslavicích uskutečnil společný program na tato témata:

Téma I: Živelní pohromy

Téma II: Havárie s únikem nebezpečných látek

Téma III: Radiační havárie jaderných energetických zařízení

Téma IV. Ochrana obyvatelstva a první pomoc

Cílem této akce bylo rozvíjet u žáků schopnost rozpoznávat příčiny a projevy rizikového chování a rizikových činností, včetně jejich možných dopadů na duševní a fyzické zdraví, a aplikovat v praxi zásady bezpečného chování při antropogenních mimořádných událostech na všech místech, kde se pohybuje. Žáci se díky této akci dozvěděli a naučili jak se adekvátně chovat při vzniku mimořádné situace a nařízené evakuace.

Akce se u našich žáků setkala s mimořádným zájmem, což dokazují přiložené fotografie. Pro velký úspěch tohoto projektu jsme se domluvili se zástupci VÚ v Přáslavicích na možném opakovaní akce v létě v širším rozsahu.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]20671 Kb
 
Beseda "Volba povolání" PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Úterý, 24 Leden 2017 08:17

Naši chlapci se zúčastnili besedy, která byla zaměřena na téma "Volba povolání". Beseda se konala na ÚP v Přerově. Pověřená pracovnice přítomným žákům poutavou formou prezentovala vhodné učební a studijní obory a možnosti jejich dalšího vzdělávání. Připomněla důležitost úplného vzdělání, nabídla přehledné statistiky, kde žáci mohli vyčíst, o které učební obory a profese je v současné době největší zájem. Naše žáky akce zaujala, kladli spoustu dotazů, na které dostali vyčerpávající odpovědi. Tato akce splnila svůj účel, jelikož si žáci rozšířili obzor možností jejích dalšího profesního uplatnění.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]592 Kb
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 6 připojeno

Aktuality

Anketa

Libí se Vám naše stránky?
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec