Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Návštěvní den pro rodiče PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Úterý, 17 Listopad 2009 11:39

V pátek 13.listopadu 2009 v 13.30 hod.  se konal návštěvní den pro rodiče, na který jsme pozvali všechny rodiče dětí umístěných v našem domově. Šlo o první společné setkání v tomto školním roce. Cílem setkání bylo informovat rodiče  o struktuře, vnitřním řádu, minimálním  preventivním programu, krizovém plánu školy  a o odborných a zájmových aktivitách, které s dětmi v našem zařízení realizujeme. Závěrem setkání měli rodiče možnost promluvit si s pedagogy zařízení o výchově a vzdělávání svých dětí.
Přesto, že jsme písemně pozvali všechny rodiče, napekli buchty a uvařili kávu, se našeho společného setkání zúčastnili pouze tři rodiny.  Spolupráci s rodiči považujeme za velmi důlležitou, a proto těmto rodičům za jejich zájem děkujeme. Věříme, že na dalším setkání, které plánujeme na jaře 2010, přivítáme větší počet rodičů našich dětí.

 
Pozvání na výstavu do Lipníku n/B PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pondělí, 16 Listopad 2009 16:05

 

Motto: Nejde o věk, ale tvořivého ducha a radost z práce

P O Z V Á N K A

Na společnou výstavu výtvarných a rukodělných prací

dětí Dětského domova se školou Veselíčko

a obyvatel Domova důchodců v Pavlovicích

konanou ve dnech 3. až 16. listopadu 2009

v prostorách kina „Svět“ v Lipníku nad Bečvou

Srdečně zvou pořadatelé

 

 
Pozvání na výstavu do Pavlovic PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pondělí, 16 Listopad 2009 15:56

 

Motto: Nejde o věk, ale tvořivého ducha a radost z práce


P O Z V Á N K A


Na společnou výstavu výtvarných a rukodělných prací

dětí Dětského domova se školou Veselíčko

a obyvatel Domova důchodců v Pavlovicích,

konanou ve dnech 27.října až 1. listopadu 2009

v prostorách Kulturního domu v Pavlovicích

v době od 10.30-16.00 hodin

Srdečně zvou pořadatelé 

 

 
Děti z Veselíčka reprezentovaly v pražské ZOO PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pondělí, 16 Listopad 2009 14:41

Díky pečlivé přípravě a úspěšné účasti na červnovém Jarmarku pro šikovné ručičky v Olomouci dostaly děti z DDŠ Veselíčko možnost reprezentovat náš region na celostátním setkání dětí z dětských domovů České republiky. Obecně prospěšná společnost Spolu dětem organizuje projekt „Jarmarky pro šikovné ručičky“ již šestým rokem. Jeho cílem je zapojit děti z dětských domovů do rukodělných činností a předat jim hravou formou zkušenosti ze světa podnikání. Regionáních jarmarků v Plzni a Olomouci se zúčastnilo celkem 53 dětských domovů z celé republiky. Do celostátního kola v ZOO Praha, které se konalo v sobotu 26.9.2009, postoupilo však jen 26 dětských domovů. A jedním z těch úspěšných byl i náš domov. Byla tak oceněna celoroční práce našich dětí v keramické dílně v době jejich volného času i jejich nadšení pro věc. Návštěvníky jarmarku v pražské ZOO jsme oslovili nejen keramikou, ale i výzdobou stánku a úderným heslem:

„ Keramici z Veselíčka, práce jim jde od srdíčka. Hrnky, džbánky, konvičky, maj šikovný ručičky. Korunky, co vydělají, do hlíny pak zase dají.“

Stejně tak jako v Olomouci i tady jsme byli potěšeni zpětnými vazbami některých zákazníků, kteří si od nás keramiku koupili už vloni, a letos si přišli od nás znovu něco vybrat.

A tak se nám znovu potvrdilo, že přestože se jistě z hlediska estetického nemůžeme vyrovnat výrobním linkám či profesionálním keramikům, má práce našich dětí stále lepší zvuk. Určitě i proto, že v keramické dílně pracujeme s chlapci s láskou.

 

Za DDŠ Veselíčko Marie Lukášová a Radek Hanel

 

 

 

 
Jarmark pro šikovné ručičky v Olomouci PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Úterý, 17 Listopad 2009 11:43

Již potřetí se děti z našeho domova zúčastnily v pátek 12.6.2009 „Jarmarku pro šikovné ručičky“, který organizuje OPS při Nadaci Terezy Maxové. Ve školním roce 2008/09 jsme oslovili všechny chlapce v DDŠ bez ohledu na zručnost, tvořivost či výtvarné nadání. Jejich celoroční účast na práci v keramické dílně v rámci jejich volného času v průběhu týdne i o víkendech byla výsledkem jejich zájmu a nadšení pro věc. Pět nejaktivnějších chlapců se pak zúčastnilo jarmarku v Olomouci. Všichni jsme se na tento den těšili a dobře se připravovali. Návštěvníky jarmarku jsme chtěli oslovit nejen výrobky, ale i výzdobou stánku a o nás vypovídajícím heslem. Vsadili jsme i na originalitu kostýmů, které jsme si vypůjčili v divadelní půjčovně v Opavě (Krakonoš, čarodějnice, šašek, myslivec, vodník, husar, princ). Konečná podoba hesla zněla: „Keramici z Veselíčka, práce nám jde od srdíčka. Hrnky, vázy, všechno máme, za pár korun rádi dáme. Nekoupíte-nevadí, dobré slovo pohladí.“

A jak páteční finále naší práce v Olomouci probíhalo?

Sluníčko si sice s námi hrálo na schovávanou, během dne vítr několikrát přivál černá mračna a déšť a v silných poryvech větru jsme několikrát museli držet stánek i výrobky, ale i tak se na tuto akci přišlo podívat a podpořit ji hodně obyvatel města a regionu. Potěšily nás zpětné vazby, že naše keramika získává stále lepší jméno. Uvědomujeme si, že z hlediska estetického se nemůžeme vyrovnat výrobním linkám či profesionálním keramikům, ale v keramické dílně pracujeme s chlapci s láskou. Každý hrníček, či jiný výrobek, vezmeme při práci snad stokrát do rukou, každý je originál a jsou na něm „otisky prstů“ našich dětí. A tak děkujeme všem, kdo naše chlapce, ať již nákupem keramiky nebo jen dobrým slovem, podpořili v této aktivitě.

 

 

 

 
More Articles...
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 45 připojeno

Aktuality

Anketa

Libí se Vám naše stránky?
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec