Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Vyhodnocení výtvarné soutěže "Evropa proti chudobě" PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pátek, 14 Květen 2010 06:34

Ve dnech 9.5-10.5 2010 jsem se zúčastnil vyhodnocení výtvarné soutěže Evropa proti chudobě, kterou pořádala komise při EU v Praze. Měli jsme za úkol vytvořit na toto téma plakát. Zvolil jsem po poradě s p. učitelem Hanelem formu koláže. Dílo jsme pak zaslali do Prahy, kde je posuzovala odborná komise. Jak jsem se posléze dozvěděl, zapojilo se celkem 40 DD a DDŠ z celé republiky a komise vybírala z 233 prací. Práce rozdělili do dvou věkových kategorií a z každé pak vybrali deset neúspěšnějších prací. Velmi mě překvapilo, že i má práce byla vyhodnocena a já za odměnu jel do Prahy. V Praze jsme byli skvěle ubytováni, starali se nám o program a 9.5. 2010 jsme v podvečerních hodinách na Staroměstském náměstí v rámci oslav Dne Boje proti chudobě převzali dárky, které si pro nás připravila výše zmíněná komise. Skvěle jsme se bavili na koncertě a druhý den jsme navštívili Evropský dům v Praze, kde se uskutečnilo setkání se zástupci Evropského domu, ministerstva školství a ministerstva práce a sociálních věcí. Prožili jsme zde pěkné dopoledne, kdy jsme pracovali na dalším projektu a poznali zajímavé lidi. Ani se nám nechtělo odjíždět domů, potkal jsem zde nové kámoše z děcáků a bylo to tu fajn. Takže snad někdy zase v Praze.

 

David Pokuta , 9. třída ZŠ

                

 
Jihlava 2010 PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Úterý, 04 Květen 2010 07:32

Dne 30.4.2010 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje „O Jihlavský stříbrný míč“ v malé kopané mezi dětskými domovy se školou a dětskými domovy.  Pořádaného turnaje v Jihlavě se zúčastnilo celkem  11 týmů.  V této tvrdé  konkurenci  jsme vybojovali skvělé druhé  místo v týmech a v jednotlivcích se stal Michal Petýrek nejlepším brankářem turnaje. Chlapci dodržovali zásady fair play a  jejich chování po celou dobu akce bylo velmi příkladné. Sehráli celkem devět ukání po  11 minutách, v kterých chlapci projevili bojovného ducha. V některých utkáních  prohrávali a  kolektivním pojetím hry strhli vítězství na svou stranu. Jako nejlepší byl hodnocen Davida Pokuta a Michal Petýrek, kteří svým přístupem ke hře strhli i ostatní.

Blahopřejeme našíim chlapcům  za vzornou reprezentaci našeho zařízení. 
 
         

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Foto z akce.pdf)Foto z akce.pdf[ ]2914 Kb
 
Výtvarná soutěž „Evropa proti chudobě“ PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Úterý, 20 Duben 2010 12:02

Naše děti se zúčastnily výtvarné soutěže „Evropa proti chudobě“, kterou vyhlásilo Zastoupení Evropské komise pro děti z dětských domovů a dětských domovů se školou. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích: 8 – 14 let a 15 – 19 let. Naši chlapci pracovali na svých návrzích plakátů technikou koláže. Dvě nejzdařilejší práce jsme pak zaslali do soutěže. Nejlepší práce a výtvarníci se setkají v květnu v Praze, kde společně oslaví Den Evropy. Při této práci jsme se jednak zabavili tvorbou plakátů, ale zároveň jsme se i pobavili o chudobě jako fenoménu doby, o jejích příčinách a hledali jsme možnosti nápravy.

Odeslané práce:

 

 

    

 

 
Literární pásmo v domově důchodců PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Úterý, 20 Duben 2010 06:47

S Domovem důchodců v Pavlovicích u Přerova spolupracujeme již  od roku 2008, kdy jsme se zapojili do projektu „Bav se a pomáhej“. Od té doby několikrát do roka připravíme pro seniory kulturní program a vyrábíme pro ně dárečky v keramické dílně. Při naší poslední vánoční návštěvě jsme se s pracovníky domova domluvili, že naše další návštěva bude zaměřená na vítání jara. A tak jsme se ve čtvrtek 15. dubna vypravili do Domova důchodců v Pavlovicích u Přerova s připraveným kulturním pásmem a hudebním vystoupením. Vystoupení zahájila v 9.30h naše paní ředitelka společně se zástupkyní domova důchodců. Literární pásmo, které chlapci přednesli, bylo povídáním o jarních zvycích a tradicích, a proložené písničkami, které chlapci zpívali za doprovodu  kytary. Po skončení vystoupení chlapci rozdali seniorům drobné dárky, které jsme pro ně vyrobili v rámci činnosti keramického kroužku. Jako poděkování ze strany obyvatel domova důchodců pak naši chlapci dostali na oplátku jako dárečky polštářky, které pro ně babičky ušily v rámci svých volnočasových aktivit. Naši návštěvu v domově důchodců jsme ukončili společným zpěvem směsí lidových písniček za doprovodu kytary.

Těší nás, že obyvatelé  i zaměstnanci domova důchodců nás již vítají jako dávné známé. Někteří chlapci s námi navštívili domov již několikrát, a tak se již společně poznali na dřívějších akcích. Chlapci se chovali moc hezky, při vystoupení si dali na výkonu moc záležet. Společné aktivity se seniory patří mezi chvíle, kdy nám naši chlapci dělají opravdovou radost.
   
                         
 

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Foto z akce.pdf)Foto z akce.pdf[ ]1013 Kb
 
Velikonoční jarmark v Lipníku nad Bečvou PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Středa, 31 Březen 2010 12:04

Na velikonoční jarmark v Lipníku nad Bečvou jsme dostali pozvání od Střediska volného času na základě úspěšné spolupráce. Jarmark se konal v úterý 30. března 2010 na náměstí.  Pro naší prezentaci a prodej nám byl zdarma zapůjčen stánek. Zahájení jarmarku bylo v 9.00 hodin. Ale my jsme z domova odjížděli již v 8.00 hodin, abychom stihli vše připravit. S vybranými dětmi, kteří pracují v keramickém kroužku, jsme do 16.00 hodin  za symbolické ceny prodávali keramiku, kterou jsem vyrobili v rámci činnosti kroužku.
Akci považujeme pro náš domov za úspěšnou, a to i přesto, že šlo o první ročník velikonočního jarmarku a akce dle zpětných vazeb návštěvníků neměla dostatečnou reklamu. Chlapci se snažili a dobře pracovali. Za utržené peníze nakoupíme keramickou hlínu a licí hmotu pro další práci dětí v keramickém kroužku.
                               

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Foto z akce.pdf)Foto z akce.pdf[ ]1219 Kb
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 5 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec