Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Bav se a pomáhej PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Středa, 14 Červenec 2010 12:33

V sobotu 10. července dopoledne jsme společně s pracovníky  Domova důchodců v Pavlovicích u Přerova uspořádali  pro seniory v zámecké zahradě koncert s tanečním orchestrem Leopardi z Lipníka nad Bečvou.  Šlo o další akci, kterou jsme zorganizovali v rámci projektu Bav se a pomáhej, jehož cílem je, aby se  děti z dětských domovů zajímaly o druhé lidi, snažily se jim pomáhat, organizovaly pro ně aktivity, které by jim udělaly radost. Počasí nám přálo, a tak se necelé dvě hodiny mohli senioři z domova důchodců i další návštěvníci těšit z hudby, rozléhající se sluncem rozzářeným parkem zámku. Sobotní dopoledne tak  bylo pro naše dva domovy dalším příjemným setkáním. Za zdařilý průběh touto cestou děkujeme nejen pracovníkům Domova důchodců v Pavlovicích, ale zejména tanečnímu orchestru Leopardi pod taktovkou p. Leonarda Zábranského.

Mgr. Marie Lukášová

  
           

 
EXKURZE DO VELKÝCH LOSIN PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Čtvrtek, 01 Červenec 2010 13:32

Dne 23.6.2010 se náš dětský domov v rámci výuky zúčastnil exkurze. Dvacet devět dětí v doprovodu svých učitelů a vychovatelů nejprve navštívilo ruční papírnu ve Velkých Losinách. Děti měly možnost vidět na vlastní oči, jak probíhá výroba papíru.

 

Dále jsme navštívili přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. Žáci byli nadšeni z nádherné okolní krajiny, stejně tak jako z elektrárny samotné. Průvodce nás postupně seznámil s historií stavby elektrárny i s procesem výroby elektřiny. Měli jsme možnost shlédnout okolí dolní nádrže a taktéž  horní části nádrže. Pokochali jsme se nádherným výhledem na okolní krajinu. Počasí nám naštěstí přálo – celý den nám krásně svítilo sluníčko.

 

Dík patří paním kuchařkám z naší jídelny, které se postaraly o to, abychom měli    během výletu co na zub. Exkurzi jsme zakončili v 17.00 hodin návratem zpět do Tršic, vyčerpaní celodenním putováním.

 

 

Mgr. Jiří Pajor
třídní učitel
     
          
  

 
Schůzka s rodiči PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pondělí, 28 Červen 2010 03:48

Na pátek 11. června jsme do našeho dočasného působiště v Tršicích pozvali rodiče všech u nás umístěných dětí. Naše společné setkání proběhlo v družné atmosféře. Provedli jsme rodiče prostory, ve kterých jsou jejich děti v současné době ubytovány a seznámili je s výhledy do školního roku 2010/2011. Společně jsme se poohlédli za uplynulým školním rokem a našimi aktivitami s dětmi. Přestože se nakonec i přes naše optimistická očekávání dostavili rodiče pouze šesti našich dětí, neztrácíme naději, že příště, na prvním společném setkání v novém školním roce, budou řady zúčastněných rodičů početnější.

Mgr. Marie Lukášová


 
38. letní olympiáda PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pátek, 18 Červen 2010 08:42

 Ohlédnutí za  38. letní  olympiádou

 

Tak to máme za sebou a myslím si, že se naše zařízení této akce zhostilo velmi dobře. Jediným  velkým mínus byl častý a ke všemu vydatný déšť.

Všechny soutěže – kromě atletiky, se musely přestěhovat do hal. Nejvíce to odnesla kopaná, ve které místo čtyř herních  skupin byly pouze tři, a tak  nezbylo, než krátit délku zápasů, aby se to všechno vešlo do harmonogramu.

Zážitkem pro všechny zúčastněné byl stolní tenis v hale, kde hrají profesionálové a biatlon v areálu, kde se běhá i mistrovství Evropy.

Úspěchem bylo, že jsme nemuseli řešit žádný kázeňský problém, ale naopak ohodnotit jednoho chlapce za fair play. Vzdát se medaile ve prospěch chlapce, který  pouze špatně proběhl cíl, to již chce hodně  vnitřní kázně.

Doufám, že se všem u nás líbilo a budou na naši olympiádu dlouho vzpomínat.


Mgr. Věra Grygarová

ředitelka

                                  

 
Dukla a vojáci baví dětské domovy PDF
Napsal uživatel Mgr. Navrátil Petr   
Pátek, 21 Květen 2010 08:01

Dne 20. května 2010 jsme se zúčastnili  akce "Dukla a vojáci baví dětské domovy". Těší nás dosažené výsledky.

  
Děkujeme za reprezentaci.

 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 6 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec