Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Projekt dopravní výchovy PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pondělí, 27 Listopad 2017 15:13

Projekt dopravní výchovy je již tradiční aktivitou naší školy. I v letošním roce jsme zahájili jeho 1. částí, tedy teoretickými znalostmi a zkušenostmi.

Žáci se seznámili s dopravními značkami, ozřejmili si jejich význam, dělení a použití. K tomu jim skvěle posloužil dataprojektor s jehož pomocí jsme si značky ukázali a vysvětlili. Dále si žáci zopakovali povinnou výbavu cyklisty. V následné diskusi měli spoustu dotazů k využití dopravního značení a jeho významu pro chodce i cyklistu. Učitelé žákům trpělivě vysvětlovali, kde a za jakých podmínek se s různými značkami mohou setkat a jak si mají vysvětlit jejich význam.

V druhé části dopoledního programu projektu si pak všichni žáci vyzkoušeli formou stolní hry pohyb po městské aglomeraci. Byly jim předloženy různé mapy města se zástavbou a na této mapě se pak pohybovali, jako cyklisté od jednoho budu k druhému. Přitom na mapě byly umístěny dopravní značky a žáci je museli jimi řídit a zároveň vysvětlovat jejich význam. Za správné odpovědi získávali body. Na závěr hry byly vyhlášeny nejlepší dosažené výsledky a výherci obdrželi sladkou pozornost. Tento způsob formou hry se žákům velmi líbil, hlavně ti mladší ocenili možnost soutěžení a dokázání dospělým, že se umí správně pohybovat po komunikacích. A to je i cílem našeho projektu.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]982 Kb
 
Kooperativní hry PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 14 Září 2017 06:56

Žáci se formou kooperativních her a zábavných disciplín seznamovali. Kooperativní hra v teorii her označuje hru, ve které hráči mohou vzájemně spolupracovat (kooperovat). Šlo nám o vzájemnou spolupráci, podporu, vcítění. Noví žáci poznali další spolužáky a prostředí školy. Navodili jsme atmosféru klidu a bezpečí, aby se lépe a rychleji adaptovali na nové prostředí, naučili se snáze mezi sebou komunikovat a spolupracovat.


 
Školní rok 2017_2018 PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 14 Září 2017 06:52

 
Konec školního roku 2016-2017 PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 14 Září 2017 06:29

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO_6_17.pdf)FOTO_6_17.pdf[ ]5291 Kb
 
Dopoledne her a soutěží PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pátek, 07 Červenec 2017 06:43

Pro děti z MŠ školky Veselíčko jsme společně s našimi chlapci připravili dopoledne her a soutěží. Před příchodem našich malých hostů jsme vše připravili i s malým pohoštěním. Začali jsme společným představováním, kde si naši kluci snažili zapamatovat jména všech dětí. Pak jsme se rozdělili do pěti skupinek a stejně tak děti z MŠ. Kluci pak společně s dohledem nás dospělých doprovázeli děti a absolvovali s nimi jednotlivé atrakce. Tyto atrakce děti absolvovaly s menším i větším úspěchem, hlavně proto, že děti byly různé věkové kategorie od dvouletých po šestileté. Děti si mohly vyzkoušet házení tenisovým míčkem do lví tlamy, chytání rybiček z rybníčku a slalomovou dráhu. Stavěly také puzzle, kuličky posílaly do bludiště. Na závěr si každé z kouzelného pytle vytáhlo plyšovou hračku a společně si pořídili fotografii. Podařilo se nám připravit velmi pěkné dopoledne, které jsme prožili kooperativně, rozvíjeli jsme osobnostní a sociální kvality jak malých dětí, tak našich žáků, kteří mile překvapili svým empatickým přístupem.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]1141 Kb
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 26 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec