Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Veselíčko 1
Prevence s MěP Přerov PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pondělí, 27 Listopad 2017 15:23

Poděkování patří psovodům Městské policie Přerov. Velmi bych chtěla poděkovat za naše žáky za velmi příjemné dopoledne, které jsme měli možnost strávit při ukázkách výcviku služebních psů Městské policie Přerov. Musíme ocenit milý, empatický a vstřícný přístup psovodů. Nejprve nás seznámili kolik psů a na co je strážníci využívají. Následovaly ukázky poslušnosti. Při zákrocích, které jsme měli možnost vidět, se opravdu mnohdy tajil dech. Psi bezpečně vyhledali pachatele, zajistili násilníka a předvedli i vzornou spolupráci. Již od prvních chvil bylo zřejmé, že jsou platnou posilou policejního týmu. Jejich vyceněné zuby určitě platí nejen na agresivní jedince, kteří nemají v úmyslu uposlechnout dobře míněné rady ke klidu, ani výzvy strážníka. Z úst našich kluků se nejednou ozval uznalý ohlas. Po ukázkách pak již následovala beseda, kde jsme se ještě dozvěděli jaké je jejich další využití. Například k vyhledání osob ukrývajících se v objektech. Vycvičený čich a sluch pomůže ochránit život a zdraví strážníka, který musí vstupovat dovnitř. Rovněž hromadné akce, jako jsou sportovní utkání, shromáždění, nebo zvládnutí hromadných rvaček, výtržností a podobně - to je rovněž pole působnosti čtyřnohých policejních pomocníků. Ještě jednou děkujeme a již teď se těšíme napříště.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]2017 Kb
 
Projekt dopravní výchovy PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Pondělí, 27 Listopad 2017 15:13

Projekt dopravní výchovy je již tradiční aktivitou naší školy. I v letošním roce jsme zahájili jeho 1. částí, tedy teoretickými znalostmi a zkušenostmi.

Žáci se seznámili s dopravními značkami, ozřejmili si jejich význam, dělení a použití. K tomu jim skvěle posloužil dataprojektor s jehož pomocí jsme si značky ukázali a vysvětlili. Dále si žáci zopakovali povinnou výbavu cyklisty. V následné diskusi měli spoustu dotazů k využití dopravního značení a jeho významu pro chodce i cyklistu. Učitelé žákům trpělivě vysvětlovali, kde a za jakých podmínek se s různými značkami mohou setkat a jak si mají vysvětlit jejich význam.

V druhé části dopoledního programu projektu si pak všichni žáci vyzkoušeli formou stolní hry pohyb po městské aglomeraci. Byly jim předloženy různé mapy města se zástavbou a na této mapě se pak pohybovali, jako cyklisté od jednoho budu k druhému. Přitom na mapě byly umístěny dopravní značky a žáci je museli jimi řídit a zároveň vysvětlovat jejich význam. Za správné odpovědi získávali body. Na závěr hry byly vyhlášeny nejlepší dosažené výsledky a výherci obdrželi sladkou pozornost. Tento způsob formou hry se žákům velmi líbil, hlavně ti mladší ocenili možnost soutěžení a dokázání dospělým, že se umí správně pohybovat po komunikacích. A to je i cílem našeho projektu.


Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO.pdf)FOTO.pdf[ ]982 Kb
 
Kooperativní hry PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 14 Září 2017 06:56

Žáci se formou kooperativních her a zábavných disciplín seznamovali. Kooperativní hra v teorii her označuje hru, ve které hráči mohou vzájemně spolupracovat (kooperovat). Šlo nám o vzájemnou spolupráci, podporu, vcítění. Noví žáci poznali další spolužáky a prostředí školy. Navodili jsme atmosféru klidu a bezpečí, aby se lépe a rychleji adaptovali na nové prostředí, naučili se snáze mezi sebou komunikovat a spolupracovat.


 
Školní rok 2017_2018 PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 14 Září 2017 06:52

 
Konec školního roku 2016-2017 PDF
Napsal uživatel Mgr. Petr Navrátil   
Čtvrtek, 14 Září 2017 06:29

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (FOTO_6_17.pdf)FOTO_6_17.pdf[ ]5291 Kb
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je online?

Máme hostů: 46 připojeno

Aktuality

Anketa

Pokud nemůžu být stále s rodinou, chtěl bych raději být:
 

Nepřehlédněte

Banner

Sponzoři

Banner
Banner

Spřízněné weby

Banner

Naše obec